Od 16 lat stoję na froncie walki o prawa człowieka

Reprezentuję klientów biznesowych, organizacje pozarządowe, aktywistów oraz osoby fizyczne na płaszczyźnie prawa polskiego i międzynarodowego

Każda sprawa, nawet ta najprostsza, jest potencjalnie sprawą o ochronę praw człowieka.

Agata Bzdyń Radczyni Prawna

Moje komentarze prawne można wielokrotnie znaleźć w mediach:

obszary praktyki

Choć w mediach można przeczytać głównie o sprawach zaangażowanych społecznie, jako prawniczka zajmuję się całym spektrum spraw: od prawa rodzinnego czy spadkowego, przez prawo rzeczowe, po prawo gospodarcze.

Mam również bogate doświadczenie w sprawach dotyczących naruszenia dóbr osobistych czy przestępstw z nienawiści, dyskryminacji.

Nie dzielę spraw na lepsze i gorsze — każda jest dla mnie równie istotna i w każdej dbam o to, by były spełniane międzynarodowe standardy ochrony prawnej.

 • Prawo karne

 • Prawo rodzinne

 • Prawo spadkowe

 • Prawo gospodarcze

 • Prawo rzeczowe

 • Prawo antydyskryminacyjne

klienci

BLA BLA BLA

Dawid Winiarski

CEO, HUGO

Jest to Kancelaria zdecydowanie rekomendowana przeze mnie do obsługi wszelkich spraw prawnych, a zwłaszcza tych, do których jest potrzebna specjalistyczna wiedza i znajomość mechanizmów biznesowych, a także odpowiednie podejście, które zawsze jest indywidualne i dostosowane do potrzeb klienta.

Eliza Potocka

Pani Agata prowadziła mi sprawę w sądzie pracy oraz sprawę karną, w sumie trzy lata współpracy. Pierwszy raz miałem do czynienia z sądem oraz z radcą prawnym. Co do sądu się nie wypowiadam, ale jeżeli chodzi o pani Agatę, to jak najbardziej polecam.

Wszystko wytłumaczy, podpowie, doradzi, bardzo aktywna w sądzie.

Szymon Strzałka

doświadczenie i nagrody

Justicja Award 2021

nominacja | 30.04.21

KRYSZTAŁOWE SERCE 2021

laureatka | 9.07.21

Radczyni prawna. Absolwentka Prawa i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów o specjalizacji Międzynarodowa Ochrona Praw Człowieka na Uniwersytecie w Strasburgu.

Specjalizuje się w sprawach karnych, rodzinnych, zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony praw człowieka w Europie oraz w ramach systemu ONZ i postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Angażuje się w działalność pro bono i litygację strategiczną.

Prawniczka w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w latach 2012-2016. Od 2016 r. w ramach własnej kancelarii prowadzi sprawy prawno człowiecze, reprezentuje skarżących przed organami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw człowieka.

Współpracuje z PTPA, HFPCz, Fundacją Feminoteki oraz Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

blog

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

współpraca

Kancelaria Radcy Prawnego Agata Bzdyń
Radca Prawny Tr-903
Marszałkowska Center – Spaces
ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa

© 2022 Radca Prawny Agata Bzdyń